Komandu olimpiāde matemātikā

Pirms septiņiem gadiem mana matemātikas skolotāja sarīkoja skolas komandu olimpiādi matemātikā. Edgars aizgāja pasūdzēties, ka atkal daži uzdevumi ir neprecīzi. Skolotāja teica: “Ja vari, uztaisi labāk!” Tā, protams, ar skolotājas palīdzību, sākās “Atvērtā kopa”. Pirmajā gadā gan tā saucās “Svaigā maize”. Otrajā – “Dzidrais Vilnis”. Katram nosaukumam, protams, ir savs stāsts. Arī uzdevumi nebija ideāli, toties interesanti – gan mums, gan dalībniekiem.

Dažus gadus turpinājām rīkot olimpiādes galvenokārt mūsu skolas skolēniem. Pagājušajā gadā, kad pievienojos Iespējamās misijas komandai, sapratām, ka olimpiādi varam pacelt citā līmenī, iesaistot vairāk skolu. Piedalījās 11 skolas un 200 dalībnieki. Gan Blīdenes pamatskolas, gan Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni teica, ka bija vērts veltīt šim pasākumam trīs stundas sestdienas rītā. Izrādās – brīvprātīga matemātikas uzdevumu risināšana kopā ar draugiem var būt aizraujoša! Šogad plānojam šo prieku sagādāt vēl vairāk skolēniem, piesaistot vairāk skolu un plašāku klašu diapazonu – papildu 7.-9. klasēm aicinām piedalīties arī 10. un 11. klases.

Esam papildinājuši savu uzdevumu domātāju komandu, un mums jau ir aizraujoši uzdevumi gan iz dzīves, gan balstīti interesantās matemātiskās idejās. Noslēgumu īpaši interesantu padarīts Andrejs Cibulis, ko es zinu, kā aktīvāko un interesantāko matemātisko spēļu entuziastu Latvijā. Plānojam arī neoficiālo turpinājumu ar galda spēļu vakaru, kur dalībniekiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus nedaudz mazāk matemātiskos uzdevumos.

Vārdu sakot, ar nepacietību gaidu jūsu pieteikumus olimpiādei un atsauksmes pēc olimpiādes! Atvērtās kopas mājaslapā ir pieejami arī pagājušo gadu uzdevumi, lai saprastu, ko gaidīt, un iesildītu prātu jau pirms olimpiādes!

Tiekamies (domās, katrs savā skolā) 6. novembrī!

2 domas par “Komandu olimpiāde matemātikā

  1. pēc nosaukuma sanāk, ka paredzēta olimpiāde matemātiku komandām, vajadzētu gan Komandu olimpiāde matemātikā…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s