Kā veidot mācību video

Raksts atjaunots 10.04.2014.


 

Iespējamās misijas Atvērto durvju dienā solīju uzrakstīt, kā jūs varat sākt veidot savus mācību video (tādus kā šis). Vispirms pastāstīšu, kā to daru es (lietoju Macintosh datoru, tāpēc Windows lietotāji šai daļai var lēkt pāri). Labā ziņa ir tā, ka tas ir lēti un vienkārši.

Mac OS X versija

Dzelži. Es izmantoju MacBook Pro 13”, Blue Snowball mikrofonu (85 €) un grafisko planšeti Genius Mousepen i608 (38 €). Šī grafiskā planšete gan jau ir ļoti veca – droši var meklēt arī citus variantus.

Rakstīšanai un zīmēšanai es izmantoju Pixelmator ($29.99), kas ļauj ērti un bez liekām klapatām zīmēt un rakstīt. Pilnekrāna režīmā arī uz mana mazā datora ekrāna sanāk ierakstīt HD video. Šobrīd gan meklēju programmu, kas ļautu ērtāk zīmēt ģeometriskas figūras (riņķus, taisnes, daudzstūrus), nezaudējot vienkāršību. Var izmantot arī bezmaksas GIMP.

Ekrāna ierakstīšanai es izmantoju ScreenFlow (72 €). Tā ļauj ērti gan ērti ierakstīt visu, kas notiek uz ekrāna, gan ierakstīto pēc tam apstrādāt. Lai iztiktu bez liekiem ieguldījumiem, varu ieteikt ekrāna ierakstīšanai izmantot Jing.

Jāpiebilst, ka šie izdevumi ir sakrājušies diezgan ilgā laikā. Pirmos video es sāku, izmantojot vienkāršu digitālo fotokameru, ko biju aizņēmies.

Windows versija

Dzelži. Izmēģinājumam, protams, var rakstīt ar peli, bet rakstīt un zīmēt ērtāk būs ar grafisko planšeti, piemēram, Genius Mousepen i608 (38 €).

Rakstīšanai un zīmēšanai visvienkāršāk ir sākt ar MS Paint, kas nāk līdzi katram Windows. Ja ar to nepietiek, var izmantot GIMPSmoothDraw, vai kādu citu programmu. Katrai gaumei sava programma, tāpēc priecāšos, ja dalīsieties pieredzē tepat komentāros!

Ekrāna ierakstīšanai visvienkāršākais ir sākt ar Screencast-o-Matic – nekas nav jāinstalē, tikai jāseko norādījumiem. Kad tas ir izmēģināts, var turpināt ar BB FlashBack Express, kas ir bezmaksas versija profesionālai programmai, bet pamatvajadzības apmierina. Ja vajadzīgs video pielabot, var izmantot Windows Movie Maker (tam jau vajadzētu būt jūsu datorā).

Kā jau ar visām datorlietām, sapratīsiet, kad izmēģināsiet. Tāpēc droši atveriet Paint, aizejiet uz Screencast-o-Matic un ar peli un mikrofonu ierakstiet īsu skaidrojumu par savu mīļāko tēmu. Un par tālāko pastāstiet man un pārējiem tepat komentāros. Veiksmīgu eksperimentēšanu un droši prasiet, ja rodas neskaidrības!

3 domas par “Kā veidot mācību video

  1. Es rakstu ar screenr.com, Camstud, Webinaria???, CamtasiaStudio7. Un vēl rakstu diplomdarbu – salīdzinājumu Webinaria un Camstud. Man tur jābūt apmierinošam vērtējumam.

    Domāju, ka screenrecorder patreizējā situācijā ir īstais rīks.

  2. Video+audio ierakstam Izmantoju OBS – Open Broadcaster Software (https://obsproject.com/) – Pamatā Linux un MacOS, bet strādā lieliski uz visām trim platformām. Ļauj miksēt gan video kameru un “logus” vai visu darbvirsmu, kā arī dažādus audio avotus. Ir bijuši video ko esmu smalki apstrādājis ar Blender iebūvēto video redaktoru. Rakstīšanai un zīmēšanai ar “zīmuli” ņēmu iPad, kam var ierakstīt ekrānu – zīmēšanas programma Paper 53. Video konvertācijai var ērti izmantot Handbrake.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s